Października 2019

Firma telekomunikacyjna Bite nabywa 100% udziałów spółki Baltcom

Najprawdopodobniej obie firmy będą działać pod marką Bite Group. Cena za akcje Baltcom nie została oficjalnie  podana.

„Cieszę się z postępów osiągniętych dzięki umowie, która jest strategicznie ważnym krokiem w kierunku zwiększenia konkurencyjności Grupy Bite. Dzięki tej umowie nasi klienci odniosą znaczne korzyści i będziemy mogli oferować nie tylko usługi i informacje w zakresie komunikacji mobilnej oraz rozwiązania w zakresie technologii komunikacyjnych dla klientów korporacyjnych, ale także domowy internet i różnorodne kanały telewizyjne dla osób prywatnych ”, mówi Buls.

„Na rynku telekomunikacyjnym istnieje wyraźna tendencja do korzystania z usług zintegrowanych. Przewiduję, że klienci zaczną w przyszłości korzystać z różnych usług jednego usługodawcy”, komentuje szef firmy.

Przed zawarciem umowy konieczne jest uzyskanie zgody Urzędu ds. Konkurencji. Do tej pory obie firmy działały niezależnie od siebie.

Baltcom został zarejestrowany w maju 1991 r., a jego kapitał zakładowy wynosił EUR 33,011 mln. Jedynym właścicielem spółki była zarejestrowana w Luksemburgu spółka RPAX One S.A. kontrolowana przez fundusze private equity: Resource Partners i Ardian (wcześniej AXA).

Bite Latvija została zarejestrowana w maju 2005 r., a jej kapitał zakładowy wynosi EUR 99,085 mln. Jedynym właścicielem Bite Latvija jest Bite Lietuva, spółka córka międzynarodowego funduszu Providence Equity Partners.

 

RP przejmuje Deeper, światowego lidera na rynku echosond dla wędkarzy

23 czerwca 2021 r. Resource Partners wraz z Zarządem firmy Deeper, wiodącego światowego specjalisty w zakresie zarzucanych echosond dla wędkarzy, ogłosiło wykupienie firmy od jej współzałożycieli, Aurelijusa Liubinasa i Rolandasa Sereiki, oraz inwestora finansowego Gemini Grupė. Fundusz stanie się większościowym udziałowcem w spółce i będzie wspierany przez Donatasa Malinauskasa, który pozostanie w roli Prezesa.

Resource Partners inwestuje w Buglo, wiodącego producenta placów zabaw

Resource Partners, jeden z wiodących inwestorów private equity w regionie CEE, ma przyjemność poinformować o przejęciu pakietu większościowego udziałów w spółce Buglo Play sp. z o.o. Buglo od momentu powstania w 2010 roku, projektuje i produkuje nowoczesne place zabaw, posiadające najwyższe certyfikaty bezpieczeństwa i jakości. Place zabaw Buglo dają radość najmłodszym zarówno w Polsce, jak i za zagranicą, gdzie trafia większość sprzedaży spółki.