Lutego 2021

Fundusz Resource Partners strategicznym partnerem Nesperta

W dniu 12 lutego 2021r. Fundusz Resource Partners złożył do UOKiK wniosek o wyrażenie zgody na objęcie pakietu większościowego w Nesperta, liderze rynku lakierów hybrydowych, od jego założycieli. Niezwłocznie po uzyskaniu zgody Urzędu nastąpi proces finalizacji transakcji, a do tego czasu strony przyznały sobie wyłączność negocjacyjną.

Nesperta jest pionierem kategorii oraz pozostaje liderem rynkowym oraz symbolem jakości w segmencie lakierów hybrydowych w Polsce. Firma od początku swojej działalności stawia na innowacyjne produkty do pielęgnacji oraz zdobienia paznokci, wyznacza trendy oraz dopasowuje się do oczekiwań swoich klientek. Jej główne marki, Semilac i HiHybrid, dostępne są dla klientek poprzez własną platformę e-commerce, profesjonalne salony kosmetyczne oraz wiodące sieci drogerii i własne punkty sprzedaż w galeriach handlowych.

Resource Partners, renomowany niezależny inwestor finansowy wesprze Zarząd oraz Założycieli Nesperta swoim doświadczeniem w budowaniu wartości firm z obszaru dóbr konsumpcyjnych poprzez ekspansję międzynarodową i produktową.

„Zakładając Nespertę i tworząc markę Semilac wierzyłem, że stać nas na odniesienie pięknego sukcesu najpierw w Polsce, a potem na całym świecie. Pierwszy cel już osiągnęliśmy, a dzięki doświadczeniom Resource Partners ruszamy w kierunku drugiego – czas na ekspansję międzynarodową! Przy tej okazji chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym znaleźliśmy się w tak wspaniałym punkcie” stwierdził Tomasz Gołębiewski - założyciel i Prezes Nesperta.

„Nesperta to absolutny lider rynku lakierów hybrydowych w Polsce, firma niezwykle dynamicznie i agresywnie rozwijająca się przez ostatnie lata dzięki innowacyjnemu podejściu i rozumieniu potrzeb naszych konsumentek. Wierzę, że połączenie naszego unikatowego podejścia biznesowego oraz bogatego doświadczenia rynkowego naszego nowego partnera i udziałowca, przełoży się na dalszy wzrost naszych marek, także na rynkach zagranicznych” powiedział Przemysław Pokorski, V-ce-Prezes i Dyrektor Zarządzający Nesperta.

Dla Resource Partners, nabycie większościowego pakietu udziałów w Nesperta, stanowi kontynuację strategii inwestycyjnej Funduszu nakierowanej na wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw z branży dóbr i usług konsumenckich w ich dynamicznym rozwoju, a w szczególności w ekspansji międzynarodowej oraz rozszerzaniu portfela produktów.

Cieszymy się z nawiązania współpracy z Zarządem oraz Założycielami Nesperta, firmy która poprzez markę Semilac jest symbolem kategorii produktowej w Polsce, a jednocześnie liderem sprzedaży oraz jakości. Dotychczas Nesperta pokazała, że jest firmą wyznaczającą trendy, dynamiczną i innowacyjną. Mam nadzieję, że przy naszym wsparciu Nesperta z sukcesem rozwinie swoją sprzedaż na rynkach międzynarodowych, a jednocześnie umocni pozycję lidera sprzedaży we wszystkich kanałach w Polsce.” – podkreślił Aleksander Kacprzyk – Partner Zarządzający funduszu Resource Partners .   

Sprzedającemu przy transakcji doradzają: CET Polska oraz kancelaria prawna Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak.

Kupującemu doradzają: kancelaria Dentons, Roland Berger, KPMG oraz Ramboll Environ.

Resource Partners sprzedał  udziały w World Class Romania

Vectr Fitness (część grupy spółek prywatnych African Industries Group) oraz Resource Partners, większościowy udziałowiec World Class Romania, ogłosili zawarcie transakcji wcielającej spółkę w struktury Vectr Fitness. Po zakończeniu transakcji Resource Partners w pełni opuści Spółkę, podczas gdy zespół zarządzający kierowany przez Kenta Orrgrena, CEO, będzie nadal kierował World Class Romania, pozostając udziałowcem mniejszościowym.

Assisi Pet Care przejmuje Maced

Resource Partners sprzedaje udziały w Maced brytyjskiej spółce Assisi Pet Care realizując 80% stopę zwrotu (IRR) w ciągu dwuletniego okresu inwestycyjnego. 10 lutego 2022 r. Assisi Pet Care Ltd., spółka holdingowa brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Harwood Capital i Petera Mangion oraz właściciele spółki Maced, lidera na rynku mięsnych przekąsek dla psów, ogłosili zrealizowanie transakcji, której następstwem będzie włączenie Maced w struktury grupy Assisi. Podczas gdy fundusz Resource Partners sprzedał wszystkie swoje udziały w Maced, Tomasz Macionga, obecny prezes i syn założyciela Maced, pozostanie w roli prezesa Spółki i udziałowca grupy Assisi.