Lutego 2021

Fundusz Resource Partners strategicznym partnerem Nesperta

W dniu 12 lutego 2021r. Fundusz Resource Partners złożył do UOKiK wniosek o wyrażenie zgody na objęcie pakietu większościowego w Nesperta, liderze rynku lakierów hybrydowych, od jego założycieli. Niezwłocznie po uzyskaniu zgody Urzędu nastąpi proces finalizacji transakcji, a do tego czasu strony przyznały sobie wyłączność negocjacyjną.

Nesperta jest pionierem kategorii oraz pozostaje liderem rynkowym oraz symbolem jakości w segmencie lakierów hybrydowych w Polsce. Firma od początku swojej działalności stawia na innowacyjne produkty do pielęgnacji oraz zdobienia paznokci, wyznacza trendy oraz dopasowuje się do oczekiwań swoich klientek. Jej główne marki, Semilac i HiHybrid, dostępne są dla klientek poprzez własną platformę e-commerce, profesjonalne salony kosmetyczne oraz wiodące sieci drogerii i własne punkty sprzedaż w galeriach handlowych.

Resource Partners, renomowany niezależny inwestor finansowy wesprze Zarząd oraz Założycieli Nesperta swoim doświadczeniem w budowaniu wartości firm z obszaru dóbr konsumpcyjnych poprzez ekspansję międzynarodową i produktową.

„Zakładając Nespertę i tworząc markę Semilac wierzyłem, że stać nas na odniesienie pięknego sukcesu najpierw w Polsce, a potem na całym świecie. Pierwszy cel już osiągnęliśmy, a dzięki doświadczeniom Resource Partners ruszamy w kierunku drugiego – czas na ekspansję międzynarodową! Przy tej okazji chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym znaleźliśmy się w tak wspaniałym punkcie” stwierdził Tomasz Gołębiewski - założyciel i Prezes Nesperta.

„Nesperta to absolutny lider rynku lakierów hybrydowych w Polsce, firma niezwykle dynamicznie i agresywnie rozwijająca się przez ostatnie lata dzięki innowacyjnemu podejściu i rozumieniu potrzeb naszych konsumentek. Wierzę, że połączenie naszego unikatowego podejścia biznesowego oraz bogatego doświadczenia rynkowego naszego nowego partnera i udziałowca, przełoży się na dalszy wzrost naszych marek, także na rynkach zagranicznych” powiedział Przemysław Pokorski, V-ce-Prezes i Dyrektor Zarządzający Nesperta.

Dla Resource Partners, nabycie większościowego pakietu udziałów w Nesperta, stanowi kontynuację strategii inwestycyjnej Funduszu nakierowanej na wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw z branży dóbr i usług konsumenckich w ich dynamicznym rozwoju, a w szczególności w ekspansji międzynarodowej oraz rozszerzaniu portfela produktów.

Cieszymy się z nawiązania współpracy z Zarządem oraz Założycielami Nesperta, firmy która poprzez markę Semilac jest symbolem kategorii produktowej w Polsce, a jednocześnie liderem sprzedaży oraz jakości. Dotychczas Nesperta pokazała, że jest firmą wyznaczającą trendy, dynamiczną i innowacyjną. Mam nadzieję, że przy naszym wsparciu Nesperta z sukcesem rozwinie swoją sprzedaż na rynkach międzynarodowych, a jednocześnie umocni pozycję lidera sprzedaży we wszystkich kanałach w Polsce.” – podkreślił Aleksander Kacprzyk – Partner Zarządzający funduszu Resource Partners .   

Sprzedającemu przy transakcji doradzają: CET Polska oraz kancelaria prawna Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak.

Kupującemu doradzają: kancelaria Dentons, Roland Berger, KPMG oraz Ramboll Environ.

Resource Partners z dwiema nagrodami PSIK 2022

Fundusz Resource Partners został laureatem Nagród Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych PSIK 2022 w kategorii Firma Zarządzająca. Resource Partners dokonał w ocenianym okresie pięciu inwestycji i dwóch wyjść z inwestycji Funduszu II, firm Maczfit i Maced, uzyskując na nich ponad 70% IRR oraz jednego wyjścia z Funduszu I- z Golpaszu. Fundusz II został całkowicie zainwestowany, dokonano także w porozumieniu z inwestorami obecnego i przyszłego funduszu pierwszej inwestycji Funduszu III. Piotr Noceń – Partners Zarządzający Resource Partners, został uhonorowany tytułem Postaci Roku za przeprowadzoną z sukcesem transakcję Maczfit, oraz za dwie nowe inwestycje. Piotr jest ponadto zaangażowany w działania PSIK jako Szef Komitetu PSIK Na zdrowie!

Resource Partners przeprowadza pierwsze zamknięcie trzeciego funduszu

30 czerwca 2022 r. Resource Partners, skoncentrowany na branży konsumenckiej lider funduszy private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, potwierdził pierwsze zamknięcie swojego trzeciego funduszu. Resource Eastern European Partners III SCA SICAV-RAIF ma docelową wielkość 200 mln EUR. Pierwszą inwestycją nowo powstałego wehikułu będzie firma Deeper UAB, światowy lider na rynku zarzucanych echosond dla wędkarzy, wspierany przez Resource Partners od połowy 2021 roku.