Lutego 2021

Fundusz Resource Partners strategicznym partnerem Nesperta

W dniu 12 lutego 2021r. Fundusz Resource Partners złożył do UOKiK wniosek o wyrażenie zgody na objęcie pakietu większościowego w Nesperta, liderze rynku lakierów hybrydowych, od jego założycieli. Niezwłocznie po uzyskaniu zgody Urzędu nastąpi proces finalizacji transakcji, a do tego czasu strony przyznały sobie wyłączność negocjacyjną.

Nesperta jest pionierem kategorii oraz pozostaje liderem rynkowym oraz symbolem jakości w segmencie lakierów hybrydowych w Polsce. Firma od początku swojej działalności stawia na innowacyjne produkty do pielęgnacji oraz zdobienia paznokci, wyznacza trendy oraz dopasowuje się do oczekiwań swoich klientek. Jej główne marki, Semilac i HiHybrid, dostępne są dla klientek poprzez własną platformę e-commerce, profesjonalne salony kosmetyczne oraz wiodące sieci drogerii i własne punkty sprzedaż w galeriach handlowych.

Resource Partners, renomowany niezależny inwestor finansowy wesprze Zarząd oraz Założycieli Nesperta swoim doświadczeniem w budowaniu wartości firm z obszaru dóbr konsumpcyjnych poprzez ekspansję międzynarodową i produktową.

„Zakładając Nespertę i tworząc markę Semilac wierzyłem, że stać nas na odniesienie pięknego sukcesu najpierw w Polsce, a potem na całym świecie. Pierwszy cel już osiągnęliśmy, a dzięki doświadczeniom Resource Partners ruszamy w kierunku drugiego – czas na ekspansję międzynarodową! Przy tej okazji chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym znaleźliśmy się w tak wspaniałym punkcie” stwierdził Tomasz Gołębiewski - założyciel i Prezes Nesperta.

„Nesperta to absolutny lider rynku lakierów hybrydowych w Polsce, firma niezwykle dynamicznie i agresywnie rozwijająca się przez ostatnie lata dzięki innowacyjnemu podejściu i rozumieniu potrzeb naszych konsumentek. Wierzę, że połączenie naszego unikatowego podejścia biznesowego oraz bogatego doświadczenia rynkowego naszego nowego partnera i udziałowca, przełoży się na dalszy wzrost naszych marek, także na rynkach zagranicznych” powiedział Przemysław Pokorski, V-ce-Prezes i Dyrektor Zarządzający Nesperta.

Dla Resource Partners, nabycie większościowego pakietu udziałów w Nesperta, stanowi kontynuację strategii inwestycyjnej Funduszu nakierowanej na wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw z branży dóbr i usług konsumenckich w ich dynamicznym rozwoju, a w szczególności w ekspansji międzynarodowej oraz rozszerzaniu portfela produktów.

Cieszymy się z nawiązania współpracy z Zarządem oraz Założycielami Nesperta, firmy która poprzez markę Semilac jest symbolem kategorii produktowej w Polsce, a jednocześnie liderem sprzedaży oraz jakości. Dotychczas Nesperta pokazała, że jest firmą wyznaczającą trendy, dynamiczną i innowacyjną. Mam nadzieję, że przy naszym wsparciu Nesperta z sukcesem rozwinie swoją sprzedaż na rynkach międzynarodowych, a jednocześnie umocni pozycję lidera sprzedaży we wszystkich kanałach w Polsce.” – podkreślił Aleksander Kacprzyk – Partner Zarządzający funduszu Resource Partners .   

Sprzedającemu przy transakcji doradzają: CET Polska oraz kancelaria prawna Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak.

Kupującemu doradzają: kancelaria Dentons, Roland Berger, KPMG oraz Ramboll Environ.

Podpisano umowę w sprawie włączenia spółki Maczfit do Grupy Żabka

8 marca 2021 roku Żabka Polska Sp. z o.o. oraz właściciele marki Maczfit, lidera rynku cateringu dietetycznego w Polsce poinformowali o podpisaniu umowy, której następstwem będzie włączenie Spółki w strukturę tworzącej się Grupy Żabka. Jest to kolejny krok w poszerzaniu oferty modern convenience Żabki, będący konsekwencją realizowania przyjętej strategii. Żabka zostanie większościowym udziałowcem firmy, ze wsparciem jej twórcy Macieja Lubiaka w roli Prezesa.

Royal De Heus łączy się z Golpasz S.A.

1 marca 2021 roku firma De Heus zakupiła całościowy pakiet udziałów firmy Golpasz S.A. Tym samym transakcja, weryfikowana przez urzędy od lipca 2020 r., została sfinalizowana.