Kwietnia 2018

Kent Orrgren wystąpił na Europejskim Forum Zdrowia i Fitness w Kolonii

Piąta coroczna impreza zgromadziła najlepszych ekspertów z różnych sektorów przemysłu i ponad 400 delegatów z 34 krajów, aby przedyskutować znaczenie kapitału ludzkiego w europejskim sektorze fitness.

Europejskie Forum Zdrowia i Fitness, wiodąca konferencja dla europejskiego sektora fitness, zakończyła się w środę w Centrum Kongresowym Nord w centrum wystawienniczym w Kolonii.

Całkowicie wyprzedane wydarzenie rozpoczęło się publikacją najnowszego kompleksowego opracowania dotyczącego europejskiego sektora fitness, "EuropeActive Health & Fitness Market Report 2018". Niniejszy raport na temat europejskiego rynku zdrowia i fitness, siódma wspólna publikacja EuropeActive i Deloitte, przedstawia najbardziej kompleksowe sprawozdanie na temat europejskiego rynku zdrowia i fitnessu i stanowi cenne źródło informacji dla zainteresowanych podmiotów z branży, inwestorów, banków i wielu innych. Sprawozdanie przedstawił Karsten Hollasch, który pracuje jako partner finansowy w firmie Deloitte.

W trakcie eventu eksperci z sektora aktywnego wypoczynku, polityki, opieki zdrowotnej i powiązanych branż podzielili się przydatnymi informacjami i praktycznymi przykładami, w jaki sposób można skutecznie wprowadzić zmiany i innowacje.

Jednym z ekspertów na tegorocznym Forum był dr Fons Trompenaars, który omówił model, który sprawi, że liderzy znów się zmienią. Teoretyk organizacyjny i autorytet w dziedzinie komunikacji międzykulturowej powiedział:

"W tym trudnym czasie potrzebujemy nowego typu liderów. Takich, którzy potrafią myśleć i radzić sobie z przeciwieństwami: ciało i dusza, cyfrowy i analogowy, służyć i prowadzić jako przywódcy, upewniając się, że są tam, aby umożliwić innym osiąganie lepszych wyników. Trenerzy osobiści o tym już wiedzą, ale przekażcie to także swoim współpracownikom”

W kontekście kapitału ludzkiego z perspektywy McFit, jego założyciel i prezydent Rainer Schaller,  powiedział w swojej prezentacji:

"Temat Kapitału Ludzkiego jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ tylko z właściwymi ludźmi w zespole, można odnieść sukces na dłuższą metę, dlatego też głównym tematem jest temat kultury korporacyjnej. Moje motto: nie sprzedawaj ryby, jeśli nie łowisz. Dzięki jakości wyników zawsze będziesz w stanie stwierdzić, czy ktoś jest pasjonatem w swej dziedzinie. "

W dyskusji na temat kapitału ludzkiego w europejskim sektorze fitness uczestniczyli prezesi wiodących klubów fitness. Podczas debaty Humphrey Cobbold z Pure Gym, Edgard Corona z BioRitmo & Smartfit, Doron Dickman z Holmes Place i Pierre Geisensetter z McFit Global Group, pod kierunkiem dr Fonsa Trompenaarsa, podzielili się swoimi najlepszymi praktykami dotyczącymi wykorzystania kapitału ludzkiego w swoich organizacjiach.

Następnie, case study przeanalizowało trzech przedsiębiorców, którzy przedstawili swoje koncepcje i sposób, w jaki wykorzystali kapitał ludzki. Kent Orrgren, Prezes World Class, powiedział:

"Wierzę, że w dzisiejszym środowisku biznesowym ważne jest, aby inwestować we wlasny kapitał ludzki i uczynić z niego prawdziwego ambasadora marki. Najsilniejsze relacje między firmą a jej klientami powstają, gdy pracownik działa z pasją i zaangażowaniem, w każdym kontakcie z klientem. Aby firma odniosła sukces, musi wykorzystać swój wyjątkowy ludzki element, a tym co czyni prawdziwą różnicę, jest kapitał ludzki "

Dzień zakończył się publikacją badań nad nową perspektywą przemysłową "Kapitał ludzki w sektorze fitness". Celem tej książki jest położenie większego nacisku na to jak zarządzać ludźmi w sektorze fitness i aktywnego wypoczynku. Zawarte są w niej rozdziały przygotowane przez ekspertów i dziesięć case study na temat codziennych zdarzeń w organizacjach fitness. Poza tym zawiera ona też wiele wskazówek dla właścicieli i menedżerów klubów w branży.

Członek zarządu EuropeActive i moderator wydarzenia, Herman Rutgers, podsumował:

"To była piąta i zdecydowanie najlepsza edycja Europejskiego Forum Zdrowia i Fitness, zarówno jeśli chodzi o uczestników i prelegentów, dialogi w dyskusjach, prezentowane case study i temat, który pasował publiczności. Podnieśliśmy poprzeczkę dla siebie i dołożymy wszelkich starań, aby przyszłoroczne wydarzenie miało miejsce 3 kwietnia 2019 roku! "

Resource Partners z dwiema nagrodami PSIK 2022

Fundusz Resource Partners został laureatem Nagród Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych PSIK 2022 w kategorii Firma Zarządzająca. Resource Partners dokonał w ocenianym okresie pięciu inwestycji i dwóch wyjść z inwestycji Funduszu II, firm Maczfit i Maced, uzyskując na nich ponad 70% IRR oraz jednego wyjścia z Funduszu I- z Golpaszu. Fundusz II został całkowicie zainwestowany, dokonano także w porozumieniu z inwestorami obecnego i przyszłego funduszu pierwszej inwestycji Funduszu III. Piotr Noceń – Partners Zarządzający Resource Partners, został uhonorowany tytułem Postaci Roku za przeprowadzoną z sukcesem transakcję Maczfit, oraz za dwie nowe inwestycje. Piotr jest ponadto zaangażowany w działania PSIK jako Szef Komitetu PSIK Na zdrowie!

Resource Partners przeprowadza pierwsze zamknięcie trzeciego funduszu

30 czerwca 2022 r. Resource Partners, skoncentrowany na branży konsumenckiej lider funduszy private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, potwierdził pierwsze zamknięcie swojego trzeciego funduszu. Resource Eastern European Partners III SCA SICAV-RAIF ma docelową wielkość 200 mln EUR. Pierwszą inwestycją nowo powstałego wehikułu będzie firma Deeper UAB, światowy lider na rynku zarzucanych echosond dla wędkarzy, wspierany przez Resource Partners od połowy 2021 roku.