Kwietnia 2018

Kent Orrgren wystąpił na Europejskim Forum Zdrowia i Fitness w Kolonii

Piąta coroczna impreza zgromadziła najlepszych ekspertów z różnych sektorów przemysłu i ponad 400 delegatów z 34 krajów, aby przedyskutować znaczenie kapitału ludzkiego w europejskim sektorze fitness.

Europejskie Forum Zdrowia i Fitness, wiodąca konferencja dla europejskiego sektora fitness, zakończyła się w środę w Centrum Kongresowym Nord w centrum wystawienniczym w Kolonii.

Całkowicie wyprzedane wydarzenie rozpoczęło się publikacją najnowszego kompleksowego opracowania dotyczącego europejskiego sektora fitness, "EuropeActive Health & Fitness Market Report 2018". Niniejszy raport na temat europejskiego rynku zdrowia i fitness, siódma wspólna publikacja EuropeActive i Deloitte, przedstawia najbardziej kompleksowe sprawozdanie na temat europejskiego rynku zdrowia i fitnessu i stanowi cenne źródło informacji dla zainteresowanych podmiotów z branży, inwestorów, banków i wielu innych. Sprawozdanie przedstawił Karsten Hollasch, który pracuje jako partner finansowy w firmie Deloitte.

W trakcie eventu eksperci z sektora aktywnego wypoczynku, polityki, opieki zdrowotnej i powiązanych branż podzielili się przydatnymi informacjami i praktycznymi przykładami, w jaki sposób można skutecznie wprowadzić zmiany i innowacje.

Jednym z ekspertów na tegorocznym Forum był dr Fons Trompenaars, który omówił model, który sprawi, że liderzy znów się zmienią. Teoretyk organizacyjny i autorytet w dziedzinie komunikacji międzykulturowej powiedział:

"W tym trudnym czasie potrzebujemy nowego typu liderów. Takich, którzy potrafią myśleć i radzić sobie z przeciwieństwami: ciało i dusza, cyfrowy i analogowy, służyć i prowadzić jako przywódcy, upewniając się, że są tam, aby umożliwić innym osiąganie lepszych wyników. Trenerzy osobiści o tym już wiedzą, ale przekażcie to także swoim współpracownikom”

W kontekście kapitału ludzkiego z perspektywy McFit, jego założyciel i prezydent Rainer Schaller,  powiedział w swojej prezentacji:

"Temat Kapitału Ludzkiego jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ tylko z właściwymi ludźmi w zespole, można odnieść sukces na dłuższą metę, dlatego też głównym tematem jest temat kultury korporacyjnej. Moje motto: nie sprzedawaj ryby, jeśli nie łowisz. Dzięki jakości wyników zawsze będziesz w stanie stwierdzić, czy ktoś jest pasjonatem w swej dziedzinie. "

W dyskusji na temat kapitału ludzkiego w europejskim sektorze fitness uczestniczyli prezesi wiodących klubów fitness. Podczas debaty Humphrey Cobbold z Pure Gym, Edgard Corona z BioRitmo & Smartfit, Doron Dickman z Holmes Place i Pierre Geisensetter z McFit Global Group, pod kierunkiem dr Fonsa Trompenaarsa, podzielili się swoimi najlepszymi praktykami dotyczącymi wykorzystania kapitału ludzkiego w swoich organizacjiach.

Następnie, case study przeanalizowało trzech przedsiębiorców, którzy przedstawili swoje koncepcje i sposób, w jaki wykorzystali kapitał ludzki. Kent Orrgren, Prezes World Class, powiedział:

"Wierzę, że w dzisiejszym środowisku biznesowym ważne jest, aby inwestować we wlasny kapitał ludzki i uczynić z niego prawdziwego ambasadora marki. Najsilniejsze relacje między firmą a jej klientami powstają, gdy pracownik działa z pasją i zaangażowaniem, w każdym kontakcie z klientem. Aby firma odniosła sukces, musi wykorzystać swój wyjątkowy ludzki element, a tym co czyni prawdziwą różnicę, jest kapitał ludzki "

Dzień zakończył się publikacją badań nad nową perspektywą przemysłową "Kapitał ludzki w sektorze fitness". Celem tej książki jest położenie większego nacisku na to jak zarządzać ludźmi w sektorze fitness i aktywnego wypoczynku. Zawarte są w niej rozdziały przygotowane przez ekspertów i dziesięć case study na temat codziennych zdarzeń w organizacjach fitness. Poza tym zawiera ona też wiele wskazówek dla właścicieli i menedżerów klubów w branży.

Członek zarządu EuropeActive i moderator wydarzenia, Herman Rutgers, podsumował:

"To była piąta i zdecydowanie najlepsza edycja Europejskiego Forum Zdrowia i Fitness, zarówno jeśli chodzi o uczestników i prelegentów, dialogi w dyskusjach, prezentowane case study i temat, który pasował publiczności. Podnieśliśmy poprzeczkę dla siebie i dołożymy wszelkich starań, aby przyszłoroczne wydarzenie miało miejsce 3 kwietnia 2019 roku! "

RP inwestuje w Flex To Go,polskie lotniskowe wypożyczalnie samochodowe

Resource Partners obejmuje znaczący pakiet udziałów w Flex To Go – największej polskiej sieci wypożyczalni samochodów na lotniskach. Firma działa w Polsce i Niemczech udostępniając pasażerom flotę ponad 1 500 samochodów. Plany spółki zakładają otwarcie nowych lokalizacji na lotniskach niemieckich oraz ekspansję na kolejnych rynkach europejskich.

Bielenda przejmie markę Tołpa

Bielenda Kosmetyki Naturalne przejmie 100% pakiet udziałów polskiego producenta kosmetyków Torf Corporation, właściciela marki Tołpa oraz ON. Spółka realizuje transakcję przy wsparciu inwestora – Innova Capital. Sprzedającym większościowy pakiet udziałów jest Resource Partners.