Kwietnia 2021

Resource Partners inwestuje w 7ANNA, twórców rowerowych marek premium

19 kwietnia 2021 Resource Partners oraz właściciele 7Anna poinformowali o podpisaniu umowy, która wesprze dalszy wzrost polskiej firmy działającej w segmencie rowerów premium. Po zamknięciu transakcji założyciele 7Anna będą kontynuować w firmie swoje kluczowe role kierownicze, a Resource Partners stanie się większościowym udziałowcem.

Od momentu powstania w 2001 roku 7Anna projektuje, produkuje i dystrybuuje wysokiej jakości rowery i komponenty marek własnych na wszystkich głównych rynkach europejskich i północnoamerykańskich. Ugruntowana tradycja marki „NS Bikes”, uzupełniona elegancją i urodą „Creme Cycles”, wraz z wielokrotnie nagradzanymi rowerami „Rondo” reprezentującymi nowe oblicze kolarstwa, tworzą kompletny wachlarz produktów premium w segmentach rynku rowerów górskich, miejskich i szutrowych/szosowych.

 „Bardzo się cieszę, że mamy możliwość wspierania tak silnych marek w ich ekspansji na szybko rozwijające się segmenty rynku. Jesteśmy pod wrażeniem innowacyjnej kultury 7Anna, dzięki której firma stała się silnym graczem na kilku niszowych rynkach premium, skutecznie konkurując z innymi globalnymi markami. Jako inwestor zorientowany na konsumenta posiadamy doświadczenie we wzmacnianiu ekspansji polskich firm na rynki eksportowe, gdzie 7Anna już odniosła olbrzymie sukcesy. Znakomite połączenie pasji do jazdy na rowerze z profesjonalnym zarządzaniem pozwoliło firmie 7Anna na ugruntowanie międzynarodowej obecności i szeroką rozpoznawalność swoich marek, a my jednocześnie wierzymy, że zwiększymy skalę działalności firmy i dalszy rozwój sieci dystrybucyjnej.” - mówi Piotr Noceń, Współzałożyciel i Partner Zarządzający Resource Partners.

„Z Resource Partners na pokładzie będziemy kontynuować naszą strategię rozwoju i dostarczania unikalnych, innowacyjnych produktów entuzjastom kolarstwa na całym świecie. Pojawienie się silnego i dopasowanego partnera finansowego pozwoli nam na skalowanie naszego wzrostu i globalny rozwój sprzedaży, przy jednoczesnym zachowaniu naszych podstawowych wartości i wspieraniu wizji organizacji.

Od samego początku czuliśmy pozytywną chemię - ludzie stojący za Resource Partners kochają rowery, tak jak my oraz dogłębnie rozumieją, co stoi za naszym sukcesem. Uważamy, że jest to kluczowy czynnik, który pozwoli zachować DNA naszych marek w przyszłości.”- mówi Szymon Kobyliński, Założyciel i Prezes 7Anna.

 „Transakcja z Resource Partners ma miejsce w historycznym dla branży rowerowej momencie. Jesteśmy świadkami bezprecedensowego boomu, spowodowanego nie chwilową modą czy gwałtownym wzrostem zainteresowania związanym z pandemią, ale nowym stylem życia, który nie zniknie. Nasza nowo nawiązana współpraca stwarza znakomitą okazję, by korzystać z tego globalnego trendu i odpowiednio skalować naszą działalność”- mówi Maciej Kempa, Współzałożyciel, szef Creme.

Resource Partners doradzali: Effi Investments, DLA Piper, TS Partners, KPT Doradcy Podatkowi oraz Ramboll.

7Anna i ich akcjonariuszom doradzali: Kancelaria Prawna KLPartnerzy oraz Movens Capital. W ramach transakcji, Movens Capital zostanie również udziałowcem 7Anna i będzie wspierał jej rozwój poprzez nowo utworzony fundusz Movens Growth Equity.

RESOURCE PARTNERS

Resource Partners to niezależny inwestor private equity założony w 2009 roku przez zespół doświadczonych menedżerów, którzy wcześniej prowadzili podobne inwestycje w wiodących regionalnych i międzynarodowych instytucjach finansowych i funduszach. Jak dotąd fundusze Resource Partners zainwestowały kwotę prawie 300 mln EUR w rozwój kilkunastu firm średniej wielkości w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Resource Partners jest jedynym przedstawicielem branży private equity w regionie, który specjalizuje się w inwestycjach w sektorze dóbr i usług konsumenckich. Ma bogate doświadczenie szczególnie w obszarze przetwarzania i produkcji żywności, udokumentowane wieloma inwestycjami zakończonymi sukcesem. Fundusze Resource Partners inwestują w szybko rozwijające się firmy z doświadczoną kadrą zarządzającą, które wspomaga swoim doświadczeniem w zarządzaniu szybkim wzrostem organicznym, dynamiczną ekspansją zagraniczną oraz poprzez akwizycje.

7ANNA

Firma została założona w 2001 roku przez byłą gwiazdę polskiego rocka Szymona Kobylińskiego i jego żonę. Grając w jednym z najpopularniejszych zespołów muzycznych w kraju przez całe lata 90-te, postanowił skupić się na rowerach, swojej drugiej pasji obok muzyki, którą realizował przez lata. Firma zaczynała swoją działalność jako dystrybutor różnych brytyjskich i amerykańskich komponentów, ale szybko skoncentrowała się na rozwój marek własnych. Po udanej premierze dwóch marek rowerów górskich, NS Bikes (2004) i Octane One (2008), 7Anna stworzyła rowery miejskie Creme (2010), a następnie w 2017 zafascynowała się rowerami szosowymi i szutrowymi Rondo.

Zgodnie z nową umową 7Anna będzie nadal działać niezależnie, z Szymonem Kobylińskim w roli Prezesa Zarządu oraz obecnym zespołem zarządzającym.

 

Resource Partners – kontakt dla mediów:                     7Anna – kontakt dla mediów:

Piotr Noceń                                                                              Szymon Kobyliński

piotr.nocen@resourcepartners.eu                                     szymon@7anna.com.pl 

+48 601 812 792                                                                      +48 601 645 561

 

RP inwestuje w Flex To Go,polskie lotniskowe wypożyczalnie samochodowe

Resource Partners obejmuje znaczący pakiet udziałów w Flex To Go – największej polskiej sieci wypożyczalni samochodów na lotniskach. Firma działa w Polsce i Niemczech udostępniając pasażerom flotę ponad 1 500 samochodów. Plany spółki zakładają otwarcie nowych lokalizacji na lotniskach niemieckich oraz ekspansję na kolejnych rynkach europejskich.

Bielenda przejmie markę Tołpa

Bielenda Kosmetyki Naturalne przejmie 100% pakiet udziałów polskiego producenta kosmetyków Torf Corporation, właściciela marki Tołpa oraz ON. Spółka realizuje transakcję przy wsparciu inwestora – Innova Capital. Sprzedającym większościowy pakiet udziałów jest Resource Partners.