Grudnia 2019

Resource Partners obejmuje większościowy udział w spółce Maced

Resource Partners, jeden z wiodących inwestorów private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, ma przyjemność poinformować o nabyciu większościowego pakietu udziałów w Maced sp. z o.o.

Założyciele - rodzina Macionga - pozostaną w spółce jako udziałowcy mniejszościowi. Pan Tomasz Macionga będzie dalej piastował funkcję Prezesa Zarządu, a Pan Edmund Macionga dołączy do Rady Nadzorczej.

Maced to wiodący producent i dystrybutor naturalnych przysmaków dla psów. Powstała w 1993 roku spółka oferuje swoje produkty pod markami Maced i Dogway, jak również pod markami własnymi spożywczych i specjalistycznych sieci zoologicznych w Polsce i za granicą. Ponad połowa przychodów pochodzi z dynamicznie rosnącego w ostatnim okresie eksportu. Spółka oferuje zarówno tradycyjne produkty suszone, jak i nowoczesne produkty formowane.

„Inwestycja w Maced stanowi dla nas możliwość wejścia w segment przysmaków, najszybciej rosnącą kategorię rynku żywności dla zwierząt domowych. Maced to jeden z kluczowych producentów w regionie w bardzo atrakcyjnej niszy naturalnych, mięsnych przysmaków dla psów. Obecne trendy w zakresie humanizacji zwierząt domowych oraz rosnąca świadomość dotycząca zdrowego żywienia swoich pupili pozytywnie wpływają na wzrost tego rynku.” – mówi Małgorzata Bobrowska-Jarząbek, Partner w Resource Partners.

„Cieszymy się z nawiązania współpracy z Resource Partners. Wsparcie finansowe i merytoryczne ze strony funduszu połączone z naszą wiedzą dotycząca kategorii przysmaków to szansa na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój Maced. Planujemy m.in.: dalszy wzrost na rynkach zagranicznych oraz rozszerzanie portfela naszych produktów. Będziemy również wspólnie z funduszem analizować możliwości konsolidacji branży” – mówi Tomasz Macionga, Prezes Zarządu.

Dla Resource Partners inwestycja w Maced to kontynuacja dotychczasowej strategii inwestycyjnej nakierowanej na wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw z branży dóbr i usług konsumenckich. To kolejna już inwestycja, w której Fundusz nawiązuje współpracę z dotychczasowymi właścicielami, którzy pozostają dalej zaangażowani w spółkę.

„Transakcja jest przykładem konsekwentnej realizacji naszej strategii. Staramy się podążać za kluczowymi trendami kształtującymi zachowania współczesnego konsumenta. Cieszymy się jednocześnie z zaufania, jakim obdarzają nas przedsiębiorcy, widząc w Resource Partners nie tylko inwestora finansowego, ale przede wszystkim partnera i doradcę.” – stwierdza Ryszard Wojtkowski, Partner Zarządzający w Resource Partners.

Transakcja pozyskania inwestora dla Maced została zrealizowana przy udziale mInvestment Banking, Sanjeev Choudhary oraz kancelarii Weremczuk, Bobeł i Wspólnicy. Bankiem finansującym spółkę jest mBank.

Resource Partners w transakcji doradzali: ALCOM Albert Lewicki, DLA Piper, GLG, KPT Doradcy Podatkowi, Ramboll Environ oraz TS Partners.

Resource Partners z dwiema nagrodami PSIK 2022

Fundusz Resource Partners został laureatem Nagród Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych PSIK 2022 w kategorii Firma Zarządzająca. Resource Partners dokonał w ocenianym okresie pięciu inwestycji i dwóch wyjść z inwestycji Funduszu II, firm Maczfit i Maced, uzyskując na nich ponad 70% IRR oraz jednego wyjścia z Funduszu I- z Golpaszu. Fundusz II został całkowicie zainwestowany, dokonano także w porozumieniu z inwestorami obecnego i przyszłego funduszu pierwszej inwestycji Funduszu III. Piotr Noceń – Partners Zarządzający Resource Partners, został uhonorowany tytułem Postaci Roku za przeprowadzoną z sukcesem transakcję Maczfit, oraz za dwie nowe inwestycje. Piotr jest ponadto zaangażowany w działania PSIK jako Szef Komitetu PSIK Na zdrowie!

Resource Partners przeprowadza pierwsze zamknięcie trzeciego funduszu

30 czerwca 2022 r. Resource Partners, skoncentrowany na branży konsumenckiej lider funduszy private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, potwierdził pierwsze zamknięcie swojego trzeciego funduszu. Resource Eastern European Partners III SCA SICAV-RAIF ma docelową wielkość 200 mln EUR. Pierwszą inwestycją nowo powstałego wehikułu będzie firma Deeper UAB, światowy lider na rynku zarzucanych echosond dla wędkarzy, wspierany przez Resource Partners od połowy 2021 roku.