Kwietnia 2022

Resource Partners sprzedał  udziały w World Class Romania

Bukareszt, 21.04.2022: Resource Partners podpisało umowę sprzedaży swoich udziałów w World Class Romania firmie African Industries Group, za nieujawnioną kwotę.

Vectr Fitness (część grupy spółek prywatnych African Industries Group) oraz Resource Partners, większościowy udziałowiec World Class Romania, ogłosili zawarcie transakcji wcielającej spółkę w struktury Vectr Fitness. Po zakończeniu transakcji Resource Partners w pełni opuści Spółkę, podczas gdy zespół zarządzany przez Kenta Orrgrena, CEO, będzie nadal kierował World Class Romania, pozostając udziałowcem mniejszościowym.

Transakcja potwierdza zdolność Resource Partners do wspierania rozwoju liderów rynku środkowoeuropejskiego w przestrzeni konsumenckiej. World Class to wiodący operator klubów fitness oraz basenów w Rumunii. Pierwotnie większościowy pakiet udziałów w World Class został przejęty przez Resource Partners w 2014 roku, który w tamtym czasie wsparł wykup menedżerski.

W okresie utrzymywania World Class Romania czterokrotnie powiększył swoją sieć i obecnie prowadzi 41 aktywnych klubów fitness oraz 20 klubów basenowych. Spółka dokonała 7 akwizycji i zintegrowała je z własną siecią. World Class Romania z powodzeniem opracowała również nowe inicjatywy sprzedażowe, takie jak cyfryzacja procesu, wprowadzenie systemu płatności miesięcznych oraz sprzedaż żywności i napojów w klubach.

Przejęcie World Class Romania stanowi kolejny etap inwestycji African Industries Group w tym kraju, po wielu wcześniejszych inwestycjach w nieruchomości, rolnictwo i dystrybucję sprzętu rolniczego.

 „Bardzo się cieszę, że World Class Romania będzie częścią grupy AIG, która jest renomowanym inwestorem w Rumunii. W ciągu ostatnich lat naszego okresu inwestycyjnego, przy wsparciu zespołu zarządzanego przez Kenta Orrgrena, udało nam się stworzyć wyraźnego lidera rynku w branży fitness na 20-milionowym rynku. Zainwestowaliśmy w zespół, który zdołał zwiększyć skalę firmy i znacząco usprawnić jej działalność pomimo wyzwań stojących przed pandemią Covid-19. Mamy nadzieję, że dołączenie do African Industries Group pozwoli World Class Romania na dalsze rozszerzenie skali” mówi Dan Farcasanu, dyrektor krajowy na Rumunię w Resource Partners.

 „Jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni na rozwój rynku rumuńskiego i aktywnie angażujemy się w ocenę możliwości inwestycyjnych w różnych obszarach i branżach w kraju. World Class Romania to nasza pierwsza inwestycja w branżę wellness, którą planujemy dalej rozwijać, współpracując z aktualnym zespołem” mówi Raj Gupta, przewodniczący African Industries Group.

 „Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wsparcie i zaufanie, jakim Resource Partners obdarzył World Class. Była to udana podróż zarówno w tych dobrych, jak i trudnych czasach. World Class to dziś największa sieć klubów fitness i z basenami w kraju. World Class stał się symbolem zdrowszego i bardziej aktywnego stylu życia. Teraz łączymy siły z grupą AIG w celu dalszego rozwoju sieci, również o nowe strategiczne lokalizacje, ofertę usług klubowych, z misją poprawy zdrowia Rumunów i zainspirowania ich do większej aktywności i zdrowego stylu życia” – mówi Kent Orrgren, dyrektor generalny World Class Romania.

 World Class Romania i jego udziaławcom doradzała kancelaria prawna Stratulat Albulescu.

 Vectr Fitness doradzał Radu Taracila Padurari Retevoiescu SCA i Deloitte Romania.

 Resource Partners to niezależny inwestor private equity założony w 2009 roku przez zespół doświadczonych menedżerów, którzy wcześniej prowadzili podobne inwestycje w wiodących regionalnych i międzynarodowych instytucjach finansowych i funduszach. Jak dotąd, fundusze Resource Partners zainwestowały kwotę ponad 300 mln EUR w rozwój kilkunastu firm średniej wielkości w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Resource Partners inwestuje w szybko rozwijające się firmy z doświadczoną kadrą zarządzającą, które wspomaga swoim doświadczeniem w zarządzaniu szybkim wzrostem organicznym, dynamiczną ekspansją zagraniczną oraz poprzez akwizycje.

 African Industries Group jest globalną, zdywersyfikowaną grupą prywatnych firm z inwestycjami w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce Zachodniej. W Rumunii firma prowadzi działalność w zakresie agrobiznesu, dystrybucji sprzętu i maszyn rolniczych, inwestycji deweloperskich i nieruchomościowych.

World Class Romania jest liderem na rynku rumuńskiej branży wellness z łączną liczbą 41 klubów fitness oraz 20 basenów w całym kraju i 60 000 członków. Kluby World Class świadczą usługi na najwyższym poziomie, posiadają najnowocześniejsze udogodnienia i zróżnicowane zajęcia. World Class jest wieloletnim partnerem LES MILLS™ - największego dostawcy koncepcji fitness na świecie. World Class Romania zapewnia również koncept klubu fitness i lifestyle klasy premium o nazwie W, w którym członkowie mogą trenować i relaksować się w kameralnej i ekskluzywnej aranżacji. 

Kontakt dla mediów

Resource Partners Sp. z o.o.
Zebra Tower
Mokotowska 1
00-640 Warszawa
22 377 7900
office@resourcepartners.eu

 

African Industries Group

contact@africanindustries.com

+971 4440 8237

 

World Class România

Luana Muresan

Asociat Media

+40 0732702249

e-mail: luana.muresan@perceptum.ro

2023 ESG Annual Report

W Światowy Dzień Środowiska, 5 czerwca, publikujemy nasz pierwszy Raport ESG za 2023 rok. Z dumą prezentujemy wymierne rezultaty naszych wysiłków, zarówno na poziomie funduszu, jak i w ramach naszych spółek portfelowych.

RP inwestuje w Flex To Go,polskie lotniskowe wypożyczalnie samochodowe

Resource Partners obejmuje znaczący pakiet udziałów w Flex To Go – największej polskiej sieci wypożyczalni samochodów na lotniskach. Firma działa w Polsce i Niemczech udostępniając pasażerom flotę ponad 1 500 samochodów. Plany spółki zakładają otwarcie nowych lokalizacji na lotniskach niemieckich oraz ekspansję na kolejnych rynkach europejskich.