Czerwca 2021

RP przejmuje Deeper, światowego lidera na rynku echosond dla wędkarzy

23 czerwca 2021 r. Resource Partners wraz z Zarządem firmy Deeper, wiodącego światowego specjalisty w zakresie zarzucanych echosond dla wędkarzy, ogłosiło wykupienie firmy od jej współzałożycieli, Aurelijusa Liubinasa i Rolandasa Sereiki, oraz inwestora finansowego Gemini Grupė. Fundusz stanie się większościowym udziałowcem w spółce i będzie wspierany przez Donatasa Malinauskasa, który pozostanie w roli Prezesa.

 Od momentu powstania w 2012 roku firma Deeper koncentrowała się na opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek najlepszych jakościowo zarzucanych echosond dla wędkarzy. Sonary Deeper umożliwiają użytkownikom obserwację ryb i niektórych parametrów zbiornika wodnego na smartfonie lub tablecie, który jest połączony z urządzeniem sonarowym przez Wi-Fi. Z biegiem lat oferta produktowa firmy poszerzała się o produkty coraz bardziej zaawansowane technologicznie, co ostatecznie doprowadziło Deeper do pozycji niekwestionowanego światowego lidera rynku w kategorii echosond zarzucanych.

 „Jestem bardzo dumny, z możliwości wspierania Zarządu Deeper w dalszej ekspansji. Dzięki wyjątkowej wiedzy technologicznej zespołu zarządzającego w zakresie produkcji sonarów zarzucanych oraz skutecznej strategii marketingowej, firma stała się liderem na rynku, ze sprzedażą w ponad 50-ciu krajach na całym świecie. Jako inwestor zorientowany na konsumenta, planujemy kontynuację tej międzynarodowej ekspansji i koncentrację na krajach o największym potencjale zwiększania świadomości tej kategorii, takich jak USA. Planujemy również wykorzystać siłę marki Deeper i jej globalną sieć dystrybucji, wprowadzając pochodne kategorie produktów”- powiedział Piotr Noceń, Współzałożyciel i Partner Zarządzający w Resource Partners.

 „To była wyjątkowa podróż dla wszystkich współzałożycieli. Droga od małego start-up’u do marki rozpoznawalnej na całym świecie była bardzo trudna. Dziękujemy wszystkim międzynarodowym i lokalnym talentom, które poświęciły wiele godzin pracy na urzeczywistnienie naszego pomysłu. Zbudowaliśmy sieć ponad 50 partnerów na całym świecie i ponad 400 międzynarodowych ambasadorów marki, a także otrzymaliśmy ponad 40 międzynarodowych i lokalnych nagród. Deeper stał się również najlepiej ocenianym produktem w swojej kategorii przez globalnych użytkowników korzystających z licznych marketplace’ów i sklepów z aplikacjami. To tylko niektóre z osiągnięć naszego zespołu. Mamy nadzieję, że firma i zespół zarządzający utrzymają te samo tempo wzrostu i pozostaną jednym z najbardziej udanych biznesów na Litwie”- powiedzieli Aurelijus Liubinas i Rolandas Sereika, współzałożyciele Deeper.

 „Deeper był klejnotem w naszym portfolio. Ani przez chwilę nie zawahaliśmy się wesprzeć założycieli w 2012 roku, by sfinansować rozwój firmy, od garażowego start-up’u do globalnego lidera. Była to inspirująca i owocna podróż. Litwa potrzebuje więcej przedsiębiorców, takich jak Aurelijus, Rolandas i Donatas” – wyjaśnił Tomas Langaitis, dyrektor ds. rozwoju w Gemini Grupė.

 „To wielki zaszczyt kierować zespołem Deeper przy tworzeniu światowej klasy produktów dla wędkarzy na całym świecie. Jestem bardzo wdzięczny za możliwość zbudowania tak wspaniałej marki i za współpracę z Aurelijusem, Rolandasem oraz Gemini Grupė. Zespół Deeper z niecierpliwością czeka na możliwość wprowadzania na rynek nowych produktów światowej klasy i rozwiązań dla rosnącej społeczności wędkarzy, pomagając im znaleźć najlepsze łowiska i cieszyć się najlepszymi doświadczeniami wędkarskimi. Wierzę, że współpraca z Resource Partners zaowocuje jeszcze szybszym rozwojem firmy i większą satysfakcją wędkarzy.” - powiedział Donatas Malinauskas, współzałożyciel i Prezes Deeper UAB.

Resource Partners doradzali Cobalt, EY, onefourzero oraz Ramboll.

Właścicielom Deeper doradzali Oaklins oraz Sorainen.

RESOURCE PARTNERS

 Resource Partners to niezależny inwestor private equity założony w 2009 roku przez zespół doświadczonych menedżerów, którzy wcześniej prowadzili podobne inwestycje w wiodących regionalnych i międzynarodowych instytucjach finansowych i funduszach. Jak dotąd, fundusze Resource Partners zainwestowały kwotę prawie 300 mln EUR w rozwój kilkunastu firm średniej wielkości w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Resource Partners jest jedynym przedstawicielem branży private equity w regionie, który specjalizuje się w inwestycjach w sektorze dóbr i usług konsumenckich. Ma bogate doświadczenie szczególnie w obszarze przetwarzania i produkcji żywności, udokumentowane wieloma inwestycjami zakończonymi sukcesem. Fundusze Resource Partners inwestują w szybko rozwijające się firmy z doświadczoną kadrą zarządzającą, które wspomaga swoim doświadczeniem w zarządzaniu szybkim wzrostem organicznym, dynamiczną ekspansją zagraniczną oraz poprzez akwizycje.

GEMINI GRUPĖ

Gemini Grupė jest spółką inwestycyjną typu venture capital i private equity, która działa w sektorach konsumenckim i hotelarskim w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma ma siedzibę w Wilnie i posiada portfel aktywów na terenie Litwy, Polski, Rumunii i Włoch.

DEEPER

Firma Deeper została założona w 2012 roku na Litwie. Firma specjalizuje się w projektowaniu, opracowywaniu i sprzedaży zarzucanych echosond dla wędkarzy, podczas gdy proces produkcyjny zlecany jest firmom zewnętrznym. W asortymencie firmy znajdują się również akcesoria do zarzucanych sonarów, takie jak osłony poprawiające widoczność echosond w nocy, zimowe etui na smartfony czy mocowania smartfona do uchwytu wędki.

Kontakt dla mediów:

Resource Partners:                                

Piotr Noceń                                                                           

piotr.nocen@resourcepartners.eu                               

+48 601 812 792                                                                  

Gemini Grupė media contact:                                        

Tomas Langaitis                                                                                 

tomas.langaitis@geminigrupe.eu     

+370 68 843 853         

Deeper media contact:                                       

Kristina Jurgile                                                       

kristina.jurgile@novamedia.lt            

+370 673 41 658                   

2023 ESG Annual Report

W Światowy Dzień Środowiska, 5 czerwca, publikujemy nasz pierwszy Raport ESG za 2023 rok. Z dumą prezentujemy wymierne rezultaty naszych wysiłków, zarówno na poziomie funduszu, jak i w ramach naszych spółek portfelowych.

RP inwestuje w Flex To Go,polskie lotniskowe wypożyczalnie samochodowe

Resource Partners obejmuje znaczący pakiet udziałów w Flex To Go – największej polskiej sieci wypożyczalni samochodów na lotniskach. Firma działa w Polsce i Niemczech udostępniając pasażerom flotę ponad 1 500 samochodów. Plany spółki zakładają otwarcie nowych lokalizacji na lotniskach niemieckich oraz ekspansję na kolejnych rynkach europejskich.