Marca 2017

Zamknęliśmy transakcję zakupu 70% udziałów Torf Corporation

Nabyliśmy 70% udziałów spółki Torf Corporation - Fabryka Leków. 30% udziałów pozostało własnością Wojciecha Piaseckiego, Prezesa Zarządu oraz Ryszarda Gumińskiego, Dyrektora Generalnego, którzy nadal będą zarządzać spółką.

Nasz nowy Fundusz Resource Eastern European Equity Partners II (REEEP II) rozpoczął działalność w 2017 roku i zarządza funduszami powierzonymi przez międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych, a także przez „Polski Fundusz - Fundusz Wzrostu” powstały we współpracy Banku Gospodarstwa Krajowego S.A. oraz Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Torf Corporation działa na polskim rynku kosmetycznym od ponad 27 lat. Spółka produkuje kosmetyki pod znaną marką tołpa®, jak również pod markami własnymi (private label). Korzenie spółki sięgają późnych lat 80., kiedy Barbara Piasecka-Johnson rozpoczęła współpracę ze znanym polskim botanikiem, prof. Stanisławem Tołpą, chcąc wykorzystać właściwości lecznicze torfu. Od dłuższego czasu spółka skupia się na wykorzystaniu tego składnika w produktach kosmetycznych. Spółka zbudowała silną markę w Polsce, a także została wiodącym producentem produktów private label do higieny jamy ustnej w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Zdecydowaliśmy się przejąć większościowy pakiet udziałów Torf Corporation, ponieważ doceniamy dotychczasowe osiągnięcia spółki. Jesteśmy pod wrażeniem sukcesu polskiej branży kosmetycznej, mimo obecności międzynarodowych koncernów. Uważamy, że strategia Torf Corporation, polegająca na wykorzystywaniu naturalnych składników, np. torfu tołpa® i borowiny tołpa®, jest podstawą do dalszego, dynamicznego rozwoju spółki w Polsce, a produkcja pod markami własnymi umożliwi wzrost w całym regionie" - powiedziała Małgorzata Bobrowska-Jarząbek, Partner i współzałożycielka Resource Partners.

„Inwestycja w Torf Corporation jest elementem naszej strategii wobec prywatnych firm z Europy Środkowo-Wschodniej. Zapewniamy sukcesję lub – jak w tym konkretnym przypadku – wspieramy ekspansję produktową i geograficzną dostarczając finansowanie i know-how. Wspólnie z naszymi partnerami w zarządzie spółki szczególnie duże nadzieje pokładamy w eksporcie skierowanym do nowoczesnych kanałów dystrybucji w Unii Europejskiej” - powiedział Ryszard Wojtkowski, Partner Zarządzający Resource Partners.

"Chcemy wspólnie z Resource Partners budować i rozwijać naszą firmę. Tworzymy nasze kosmetyki na bazie torfu, który poddajemy ekstrakcji uzyskując czyste esencje aktywnych substancji – torf i borowinę tołpa® Z myślą o kobietach i mężczyznach, którzy są świadomi, że zdrowy wygląd to kwestia zdrowego rozsądku i wiedzą, że „mniej znaczy więcej”, także w pielęgnacji. Liczne nagrody i wyróżnienia dla naszych produktów, zespołu oraz stałe poszerzanie dystrybucji świadczą o tym, że obrany przez nas kierunek został doceniony" – powiedział Prezes Wojciech Piasecki.

Poza rozwojem marki tołpa® w Polsce, Torf Corporation chce także wzmacniać swoją pozycję na wymagającym rynku private label i to nie tylko w Polsce. Rozbudowany w ostatnich latach zakład produkcyjny, z nowoczesnym parkiem maszynowym, pozwoli na zwiększenie produkcji przy zachowaniu jej efektywności. „Dzięki inwestycji Funduszu Resource Partners w Torf Corporation pozyskaliśmy silnego partnera, który zapewni nam nie tylko wsparcie finansowe, ale również bogate doświadczenie związane z ekspansją marek własnych w krajach Europy Zachodniej oraz Środkowo-Wschodniej” – dodał Wojciech Piasecki.

„W ramach dalszego rozwoju planujemy inwestycje w nowe technologie pozwalające na otrzymywanie innowacyjnych substancji czynnych z torfu oraz innych substancji naturalnych, które będą wykorzystywane w naszych produktach. Ponadto nie wykluczamy przejęć i konsolidacji na rynku kosmetycznym” – stwierdził Dyrektor Generalny Ryszard Gumiński.

Resource Partners z nagrodą Real Deals PE Awards 2023

Magazyn Real Deals przyznał Resource Partners nagrodę "Central and Eastern European Deal of the Year" za sprzedaż firmy Maced.

Resource Partners z dwiema nagrodami PSIK 2022

Fundusz Resource Partners został laureatem Nagród Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych PSIK 2022 w kategorii Firma Zarządzająca. Resource Partners dokonał w ocenianym okresie pięciu inwestycji i dwóch wyjść z inwestycji Funduszu II, firm Maczfit i Maced, uzyskując na nich ponad 70% IRR oraz jednego wyjścia z Funduszu I- z Golpaszu. Piotr Noceń – Partner Zarządzający Resource Partners, został uhonorowany tytułem Postaci Roku za przeprowadzoną z sukcesem transakcję Maczfit, oraz za dwie nowe inwestycje.